Έναρξη εγγραφών για τη νέα σχολική χρονιά, 2020-2021

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησε η περίοδος εγγραφών για τη νέα σχολική χρονιά, 2020-2021. Τα μαθήματα θα αρχίσουν μαζί με την έναρξη του σχολικού έτους. Λόγω της υγειονομικής κρίσης που διανύουμε, κατά τη φετινή χειμερινή περίοδο θα προσφέρονται δύο ευέλικτες, ισοδύναμες εκπαιδευτικές επιλογές, ανάλογα με την επιδημιολογική κατάσταση της χώρας:
  • έως 4-μελή τμήματα με φυσική παρουσία

• ευέλικτα τμήματα με σύγχρονη τηλεκπαίδευση

Διατηρώντας το υψηλό αίσθημα της κοινωνικής μας ευθύνης, στα φροντιστήρια Ε. Στογιάννης εξασφαλίζουμε τις ασφαλέστερες συνθήκες υγιεινής, αξιοποιώντας όλα τα μέτρα πρόληψης που έχει συστήσει το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ για τα μαθήματα με φυσική παρουσία*.

Ελάτε να γνωρίσετε τον σύγχρονο χώρο μας, να σας ενημερώσουμε για τα προσφερόμενα προγράμματα και να συζητήσουμε από κοντά ό,τι σας ενδιαφέρει ή απασχολεί σχετικά με το παιδί σας.

Ωράριο εγγραφών:
Δευτέρα - Παρασκευή: 10:00 π.μ. - 13:00 μ.μ. & 6:00 μ.μ.-9:00 μ.μ.
Σάββατο: 10:00 π.μ. - 13:00 μ.μ.

*Μέτρα πρόληψης:
  • Παρέχουμε ευρύχωρες τάξεις που αερίζονται συνεχώς.

• Οι μαθητές έχουν απόσταση 1.5 μέτρου μεταξύ τους με μέγιστο αριθμό 4 μαθητών ανά τμήμα.

• Υπάρχουν στις τάξεις και στους κοινόχρηστους χώρους αντισηπτικά

• Γίνεται φυσικός, συνεχής εξαερισμός.

• Ειδικά συνεργεία καθαρισμού μεριμνούν ώστε να καθαρίζονται όλοι οι χώροι.

• Χρήση μάσκας στην τάξη, σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών.