Έναρξη εγγραφών για τα καλοκαιρινά τμήματα προετοιμασίας

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησε η περίοδος εγγραφών για τα καλοκαιρινά μαθήματα προετοιμασίας. Τα μαθήματα ξεκινούν τη Δευτέρα 15 Ιουνίου. Λόγω της υγειονομικής κρίσης που διανύουμε, κατά τη φετινή καλοκαιρινή περίοδο θα προσφέρονται δύο ευέλικτες, ισοδύναμες εκπαιδευτικές επιλογές:
  • έως 4-μελή τμήματα με φυσική παρουσία

• ευέλικτα τμήματα με σύγχρονη τηλεκπαίδευση

Διατηρώντας το υψηλό αίσθημα της κοινωνικής μας ευθύνης, στα φροντιστήρια Ε. Στογιάννης εξασφαλίζουμε τις ασφαλέστερες συνθήκες υγιεινής, αξιοποιώντας όλα τα μέτρα πρόληψης που έχει συστήσει το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για τα μαθήματα με φυσική παρουσία*.

Ελάτε να γνωρίσετε τον σύγχρονο χώρο μας, να σας ενημερώσουμε για τα προσφερόμενα προγράμματα και να συζητήσουμε από κοντά ό,τι σας ενδιαφέρει ή απασχολεί σχετικά με το παιδί σας.

*Μέτρα πρόληψης:
  • Παρέχουμε ευρύχωρες τάξεις που αερίζονται συνεχώς.

• Οι μαθητές έχουν απόσταση 1,5 μέτρου μεταξύ τους με μέγιστο αριθμό 4 μαθητών ανά τμήμα.

• Υπάρχουν στις τάξεις και στους κοινόχρηστους χώρους αντισηπτικά

• Γίνεται φυσικός, συνεχής εξαερισμός.

• Ειδικά συνεργεία καθαρισμού μεριμνούν ώστε να καθαρίζονται 2 φορές την ημέρα όλοι οι χώροι.

• Είναι προαιρετική η χρήση μάσκας στην τάξη.